REHABILITĀCIJA

BEZMAKSAS MEDICĪNISKĀ REHABILITĀCIJA MĀJĀS BEZ PACIENTA LĪDZDALĪBAS MAKSĀJUMA
(valsts apmaksāta aprūpe)

SIA MENTAMED rehabilitācijas speciālisti – logopēdi, ergoterapeiti, fizioterapeiti –palīdzēs jums atgūt savas prasmes un spējas, kā arī uzlabos vispārējo veselības stāvokli.

Valsts finansētus rehabilitācijas pakalpojumus mājās veic pacientiem, kuriem ir kāda no šīm saslimšanām:

  • Subarahnoidāls asinsizplūdums;
  • Intracerebrāls asinsizplūdums;
  • Smadzeņu infarkts;
  • Insults, asinsizplūdums vai infarkts;
  • Cerebrovaskulāru slimību sekas.

Fizioterapija uzlabo sirds un asinsrites funkcijas, stiprina muskulatūru, atjauno locītavu mobilitāti, uzlabo līdzsvara sajūtu un koordināciju. Fizioterapeits veic muskuļu, nervu un locītavu funkcionālo spēju novērtējumu.

Logopēdiskā rehabilitācija tiek veikta visu vecumu personām ar dzirdes un redzes, orāli-faringeālās funkcijas, artikulācijas, runas tempa/ritma, balss un komunikācijas traucējumiem, kā arī afāzijas un citiem neiroloģiskas izcelsmes runas traucējumiem. Logopēds veic komunikācijas spēju, runas un valodas izpēti un izvērtēšanu, fonācijas un rīšanas traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, korekciju, konsultēšanu.

Ergoterapeits izvērtē cilvēka spējas veikt ikdienā nepieciešamās nodarbes, piemēram, aprūpēt sevi (nomazgāties, apģērbties, paēst u.t.t.), atsākt veikt darba pienākumus un pavadīt brīvo laiku. Ārstēšanas procesā ergoterapeits apmāca pacientu izmantot esošās spējas, kā arī lietot tehniskos palīglīdzekļus un konsultē par vides pielāgošanu pacienta vajadzībām.